Diyet Programı – Tabağınızı Zayıflamak için Tasarlayın

Her diyet programı güçlendirilmeye ihtiyaç duyar. Favori diyet programınızı, dengeli beslenme tüyoları ve basit taktikler ile güçlendirebilirsiniz. Böylece daha hızlı kilo verirsiniz. Ayrıca sağlıklı zayıflama hedefinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Dengeli beslenme dendiğinde aklınıza gelen şey kalori saymak ve gram hesabı yapmaksa, tekrar düşünün.

Dengeli beslenme için atacağınız ilk adım çok basit: Tabağınızı dengeyle tasarlayın. Her öğünde tabağınızın yarısı mutlaka sebze olsun. Diyet listelerine göre beslenirken bile yeterince sebze meyve tüketmiyoruz. Minik tüyolara gerçekten de ihtiyacımız var.

Tabağınızı dengeli beslenme tüyoları kullanarak tasarlayın. Ana yemeğin yanında salata, taze fasülye, bezelye, havuç, kabak kullanabilirsiniz. Tabağınızın yarısını rengarenk sebzelerle doldurun. Geriye kalan yarısını ise ikiye bölün: Bir porsiyon protein ve bir porsiyon karbonhidrat.

Diyet Programı   Tabağınızı Zayıflamak için Tasarlayın

Bu tarz dengeli bir tabak için güveç ve tencere yemekleri çok uygun. Yani aslında Türk mutfağı dengeli beslenme teknikleri ile dolu. Türk mutfağında pek çok tabak, besleyici değeri yüksek, düşük kalorili yiyeceklerden oluşuyor. Aynı şekilde, Meksika mutfağı da öyle. Sotelenmiş sebzeler ve kavrulmuş et, iki mutfağın ortak özelliği.

Diyet Programı   Tabağınızı Zayıflamak için Tasarlayın

Basit zayıflama yöntemlerinden biri de şu: Yemek yaparken veya binbir çeşit yemekle donatılmış sofraya oturduğunuzda yapacağınız ilk şey, tabağınızı kafanızda tasarlamak olsun. Böylece dengeli beslenme bilmecesini çözmek için en önemli adımı atmış olacaksınız.

Dengeli beslenme zorunluluğu her diyet programı için geçerli bir kural olmalı. Bazı diyet programları işin bu kısmını çok önemsemiyor. Sizin de o tür diyetleri önemsememeniz lazım. Çünkü, mucize diyet diye bir şey yok. Kalıcı ve sağlıklı zayıflama sağlayan bir diyet programı bulun, onunla devam edin ve kolay yöntemlerle o diyet programını güçlendirin.

 

Diyet Programı   Tabağınızı Zayıflamak için TasarlayınDiyet Programı   Tabağınızı Zayıflamak için Tasarlayın

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz