Eliptik Bisiklet – Kondisyon Bisikleti Hakkında Merak Ettikleriniz

Eliptik bisiklet veya kondisyon bisikleti son yılların en hızlı yayılan fitness aletleri arasında başı çekiyor. Bunun pek çok sebebi var. Mesela, sadece spor salonları için değil, evde kullanım için tasarlanmış eliptik bisiklet veya kondisyon bisikleti modelleri var. Bu çeşitlilik, evde yapılabilen zayıflama hareketleri yardımıyla zayıflamayı hedefleyenlerin elbette ki işine geliyor.

Eliptik bisiklet güvenli olmasıyla ve bütün vücudu çalıştırmasıyla diğer fitness aletleri arasında ön plana çıkıyor. Fitness uzmanlarına göre, şu anda alabileceğiniz başka hiçbir fitness aleti eliptik bisiklet kadar fayda sağlayamaz.

Son teknoloji ürünü bu etkili zayıflama aleti hakkında şüpheleriniz olabilir. Özellikle, bütün vücudu çalıştıran fitness aleti kavramı şüpheleri artırıyor. Çünkü bu, inanılmayacak kadar güzel!

Eliptik Bisiklet – Kondisyon Bisikleti Hakkında Merak Ettikleriniz

Eliptik bisiklet, kondisyon bisikleti veya eliptik kondisyon bisikleti olarak bilinen bu zayıflama ürünü rahat kullanımıyla da dikkat çekiyor. Standart bisikletlerin diz ve eklem bölgelerini stres altına sokan bir yapısı vardır. Eliptik bisiklet ise o stresi azaltan bir yapıya sahip. Ayaklarınızı koyabileceğiniz düz ve geniş pedalları var. Ayrıca kolları sayesinde dengede durmanız kolaylaşıyor. Bu kollar sayesinde, klasik koşu bandı hareketlerini yaparken bile, bir de ayrıca ağırlık kaldırma hareketleri yapmış gibi oluyorsunuz. Böylece kaslarınız ve kemikleriniz de güçleniyor.

Eliptik bisiklet, kesilmeksizin devam eden hareketler yapmanıza olanak sağlıyor. Fitness aletleri arasında çok tercih edilenlerden biri olmasının bir sebebi de bu. Diğer egzersiz bisikletleri de bu etkiyi sağlayabiliyor, ancak sıradan bir bisiklete binerken vücudunuzun üst kısımlarını çalıştırmıyorsunuz. Veya şöyle bir kıyaslama da yapabiliriz: Yüzme vücudun tüm bölümlerini çalıştırıyor, ancak ağırlık kaldırma egzersizi yapmışsınız gibi bir etkisi olmuyor.

Bu tür pek çok kıyaslama yapabilirsiniz. Her seferinde, eliptik bisikletin diğer fitness aletlerine oranla daha avantajlı olduğunu göreceksiniz. Özellikle kadınların yararlanması gereken avantaj, eliptik bisikletin vücutta ağırlık kaldırma egzersizi yapmış gibi bir etki vermesi. Çünkü, defalarca kanıtlandığı üzere, kadınların ağırlık kaldırması gerekiyor. Bu tarz bir egzersiz, kemik dayanıklılığını ve kas kuvvetini artırıyor.

 

Eliptik Bisiklet Faydaları

 

  1. Kullanımı kolay.
  2. Diz, bilek ve eklem yerlerine baskı yapmıyor, bu bölgelerde stres yaratmıyor.
  3. İstediğiniz egzersiz derecesine ve hızına ayarlayabilirsiniz.
  4. Çoğu eliptik bisiklette nabız ölçer ve benzer teknolojiler vardır. Böylece fitness programınızı rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.
  5. Bütün vücudu çalıştırır. Kollara ve bacaklara eşit derecede kan pompalar.
  6. Eğer bir eliptik bisiklet alırsanız, büyük ihtimalle başka bir fitness aletine ihtiyaç duymazsınız.

 

Piyasada pek çok eliptik bisiklet – kondisyon bisikleti – seçeneği var. Bütçenize, kişisel ihtiyaçlarınıza, evinizdeki yer durumuna, egzersiz programınıza uyan bir alternatif bulmanız hiç de zor değil. 

Eliptik Bisiklet – Kondisyon Bisikleti Hakkında Merak EttiklerinizEliptik Bisiklet – Kondisyon Bisikleti Hakkında Merak Ettikleriniz

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

1 Yorum

  1. Doğumdan sonra zaten var olan yeme içme isteğimi daha da abartarak kilomu nirvanaya yükseltince evimde çamaşır asacağı olarak kullandığım eliptik bisikletin kilo vermek amacıyla da kullanabileceğimi anladım:) inanılmaz terletiyor müthiş yağ yakıyor henüz 5 gündür yarım saatlik egzersiz yapmama rağmen taşan, yumuşayan, selülitlenen bölgelerimin toparlanmaya başladığını gözlemliyorum. Yarım saat eliptik egzersizinden sonra on dakika hallahop ve son olarak da 2 kutu kibrit çöpünü yerlere saçarak dizlerimi bükmeden teker teker onları topluyorum 1 ay bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum sonucu yine buradan paylaşırım, sevgiyle…

    Cevap Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz