FitOlmak.com Hakkında

Zayıflamak istiyorum diyenlere kötü bir haberimiz var: Maalesef bu işin kestirme bir yolu yok!

 

Zayıflamak, kiloları vermek, yağları yakmak ve fit olmak için birazcık kafa yapımızı, birazcık da hayat tarzımızı değiştirmek gerekiyor. Ancak bunlar büyük değişimler değil; küçük adımlarla olacak işler. Örneğin, onlarca işlemden geçmiş ve resmen kimyasala dönüştürülmüş yiyecek ve içeceklerden uzak durmak kafa yapımızda minik bir değişiklik. (Çok zorluyorsa, ayda 2-3 kez o çoook sevdiğiniz içecekten yudumlayabilirsiniz.) Her gün 10 dakika olsun yürümek, dans etmek, hatta evin içinde hareket edecek yollar bulmak ise hayat tarzımızda minik bir değişiklik.

 

Zayıflamak için doğru kafa yapısına sahip olmak 1 numaralı kural! O kafa yapısına sahip değilseniz, dünyanın en iyi diyetini de uygulasanız, dünyanın en pahalı spor salonlarına da üye olsanız, kalıcı bir sonuç elde etmeniz mümkün olmayacak. Verdiğiniz kilolar daha sonra size geri dönecek; hatta katlanmış ve güçlenmiş olarak.

 

Zayıflamaya ve fit olmaya çalışan herkesin geçtiği yollardan biz de geçtik. Fazlasıyla zaman ve tabii ki para harcadık. Pek çok diyet programını, çeşit çeşit egzersizleri denedik. Her seferinde “Pazartesi başlarım” dediğimiz günler de oldu. Bilgi kirliliği ve reklam fırtınası altında kaybolduğumuzu hissettiğimiz de.

 

Sonunda başardık ve bu başarı hikayelerini (hem bizimkileri hem sizinkileri) FitOlmak.com sayfalarında paylaşmaya karar verdik. Zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Böylece “bedenen – zihnen – ruhen” fit olmanın kurallarını birlikte yazacağız. Şimdilik bildiklerimizi, bulduğumuz yanıtları, tüyoları, uzmanlardan aldıklarımızı aktaralım, paylaşalım, yayalım.

 

Sorularınızı, yorumlarınızı, görüş ve önerilerinizi bize ulaştırın. Araştırıp uzmanlardan görüş alarak yazmamızı istediğiniz konuları da.

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz