Kişisel Gelişim İçin Mutlu Olmanın Yolları | En Kritik 10

Kişisel gelişim için mutlu olmanın yolları aslında çok basit! Mutlu olmak, mutlu yaşamak, olumsuz olaylar karşısında direnmek ve iyimser olmak mükemmel bir hayata ulaşmanızı sağlar. Mutlu olmak sizi stresten korur, sağlıklı bir hayat yaşamanızı sağlar. Kendinizi stresten korumak, ölümle sonuçlanabilecek kalp hastalıkları, kanser ve felç gibi hastalıklardan korunmanıza da katkı sağlar.

Bugüne kadar söylenmiş en doğru sözlerden biri şudur: “Hayatta her zaman için var olacak tek şey değişimdir.”

Kişisel gelişim ve mutluluk için gerekli olan şey değişimdir ve değişime ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz anda bunu başarma gücü de sizin elinizdedir.

Kendinizi katlanılamaz durumlar içerisinde bulduğunuzda, her zaman bir çıkış noktası ararsınız ve sizi bu durumdan kurtaracak olan şey de değişimdir.

Sosyalleşmek, sosyal ortamlarda bulunmak, insanlarla sağlıklı ve dengeli ilişkiler kurmak da mutluluğun olmazsa olmazlarındandır. Her insan birbirinden farklıdır. İnsanları olduğu gibi kabul edin, onlarla tartışmaktan kaçının ve her türlü kızgınlık, kırgınlık ve nefretin sizden uzaklaşmasına izin verin.

Unutmayın, kişisel gelişim için mutlu olmalısınız, mutlu olmanız için gereken noktalarda ise değişim şarttır.

Aslında herkes mutluluğu yakalayabilir; hayatı mükemmel ve sağlıklı bir şekilde yaşamak için içindeki mutluluğu çoğaltabilir. Kendinize güvenin ve tüm olumsuz düşüncelerden arının, mutluluğun sizin de içinizde olduğunun farkına varın.

Mutlu olmak sandığınızdan daha kolay. Sadece mutlu bir insan olmaya karar verin. Seçiminizi yapın: Mutlu ya da stresli, huzurlu ya da sıkıntılı, neşeli ya da asık suratlı. Siz nasıl olmak, nasıl görünmek istiyorsunuz? Aslında seçim çok basit: Mutlu olmak.

Mutlu olmanın yolları ulaşılmaz değil. Kişisel gelişiminiz ve mutluluk için işte 10 çok değerli tüyo:

  1. Minnettar olmak muazzam bir davranıştır. En küçük durumlardan bile mutlu olmalı, hayatınızda küçük ve kısa zamanlı bir rolü de olsa insanlara teşekkür etmelisiniz. Örneğin sizi eve güvenli bir şekilde ulaştırdığı için taksi şoförüne, yediğiniz harika yemek için o yemeği yapan kişiye, postanızı güvenli bir şekilde almanızı ya da göndermenizi sağladığı için postacıya ve yaşamınızı kolaylaştıran herkese. Bu, sizin insanlarla iletişiminizi güçlendirecek ve kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.
  2. Çoğu insan güne gazeteleri okuyarak, haberleri izleyerek başlıyor. Okuduğumuz ve izlediğimiz haberlerin çoğu kötü ve can sıkıcı haberlerden oluşuyor. Unutmayın güne kötü haberlerle başlamak, mutlu bir gün için iyi bir başlangıç değil.
  3. Zamanı yönetin. Zaman boşa harcamaya değmeyecek kadar önemli ve paha biçilemezdir. Kişisel gelişim için zamanı değerlendirin, hedefleriniz ve bu hedefe ulaşmak için kurallarınız olsun, planlarınızı bir liste haline getirin. Listeniz, hedefiniz, amacınız ve öncelikli olarak yapacaklarınızdan oluşsun. Bu liste işlerinizi kolaylaştıracak, kolay motive olmanızı sağlayacak ve aynı zamanda zamanı ne kadar etkili kullandığınızı görmenizi sağlayacaktır.
  4. Gülmeyi hayatınızdan eksik etmeyin. Her gün gülün, içtenlikle kahkahalar atın. Komik bir şey duyduğunuzda bunu ailenizle, arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın ki gülmek ve güldürmek en iyi ilaçtır.
  5. Duygularınızı, sevginizi ve arzularınızı çevrenizdeki insanlara ifade edin. Hiç kuşkusuz onlar da size karşılık verecektir. Hayal kırıklıklarınız sonucu oluşan öfkenizi içinizde tutmak yerine kendinizden uzaklaştırmanın yollarını arayın.
  6. Çok çalışmak beraberinde kişisel tatmini de getirir. Bitirdiğiniz her iş, kendinizi yetenekli ve işin ehli hissetmenizi sağlar. Başarılı olmak her insana kendini daha değerli hissettiren bir unsurdur.
  7. Her gün yeni bir şey öğrenin. Öğrenmek eğlenceli bir egzersizdir ve ufkunuzu genişletir.
  8. Koşun, yürüyün, spor yapın. Kendinizi zinde hissedin.
  9. Olumsuz olaylardan kaçının.
  10. Bunlar sadece, kendinizi mutlu hissetmek ve kişisel gelişim için her gün yapmanız gereken birkaç basit egzersiz.

Ve şu sözü bir kenara yazın ki her zaman gözünüzün önünde olsun:

“İnsanlar zihinlerini mutlu ettikleri kadar mutludurlar.”

Kişisel gelişim için mutlu olmanın başka yollarını biliyorsanız yorum yazın ve paylaşın!

Kişisel Gelişim İçin Mutlu Olmanın Yolları | En Kritik 10 Kişisel Gelişim İçin Mutlu Olmanın Yolları | En Kritik 10

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz