Kişisel Gelişim Yazıları – Kendinize Değer Verin

Kişisel gelişim yazıları okuyanlar bilir: Sahip olduğumuz tek varlık kendi varlığımızdır. Öyleyse bizim için en değerli olan varlık kendi varlığımızdır. İşte bu yüzden, kendimizi dünyanın en mutlu, en güzel, en mükemmel insanı olarak görmeye ve yaşamaya hakkımız var.

Her insan bir diğerinden farklıdır. Yeryüzünde hiçbir insan bir diğerinin benzeri değildir. Kendine değer vermek, kendini tanımak ve kendini bilmektir. Kendinizi sevmelisiniz. Kendini seven insan kendine değer verir. Kendine değer veren insan ise kendi benzersizliğini geliştirmek ve sürdürmekle yetinmez, her zaman en iyi olmak için çabalar.

Bir bilge şöyle diyor: “Düşündüğümüz, bildiğimizden çok daha az. Bildiğimiz, sevdiğimizden çok daha az. Sevdiğimiz var olandan çok daha az. Böylece, gerçekte olduğumuzdan çok daha az kendimiziz.”

Öyleyse kendimizi gerçekten önemsemeliyiz. Kendimize değer vermeli, vakit ayırmalıyız. Kendimizi iyi hissettirecek şeyler yapmalıyız. Farklı insanlar tanımalıyız, onların da bize değer verdiğini görmek kendimize verdiğimiz değeri arttıracaktır. Hep aynı yerlerde gezmemeli, farklı yerlere gidip oraları keşfetmeliyiz.

Hayatımızı sorgulamalıyız. Kendimizi, yaptıklarımızı, bize yapılanları, kısacası dünyayı her şeyiyle sorgulamalıyız.

Çünkü sahip olduğumuz tek varlık kendi varlığımızdır. Öyleyse bizim için değerli olan varlık kendi varlığımızdır. Bunun için kendimizi dünyanın en mutlu, en güzel, en mükemmel insanı yapmalıyız. O zaman başkalarının bize değer verdiği gibi, biz de başkalarına değer veririz.

Kişisel gelişim yazıları içinde bulacağınız minik tüyolardan faydalanın. Kısacası, her şey bize bağlı.

Kişisel Gelişim Yazıları   Kendinize Değer VerinKişisel Gelişim Yazıları   Kendinize Değer Verin

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz