Zayıflama Çayları – En Etkili Zayıflama Çayı Nasıl Seçilir?

Envai çeşit zayıflama çayları arasında seçim yapmak cidden zor. Peki piyasadaki bitkisel zayıflama çayları arasından en etkili zayıflama çayı nasıl seçilir? 12 adımda açıklayalım:

Zayıflama Çayları – En Etkili Zayıflama Çayı Nasıl Seçilir?

 1. Etkili zayıflama çayı içmeye başlamanızdan sonraki 1-2 gün içinde etkisini göstermeli. En fazla 1 hafta beklemelisiniz. Doğru şekilde tükettiğiniz halde 1 haftadan fazla sürede etkisini göstermeyen zayıflama çayları işe yaramaz. Başka bir zayıflama çayı bulun.
 2. Zayıflama çayları somut sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Somut bir sonuç göremiyorsanız, o çayı bırakın. Seçtiğiniz zayıflama çayını tüketmeye başlamadan önceki gün ve tüketmeye başlayacağınız günün sabahında kilonuza bir bakın. Tartı ne diyor? Bir kenara not alın. Zayıflama çayı içtiğiniz süre boyunca her gün tartılın. Somut bir sonuç göremiyorsanız, etkili bir seçim yapmamışsınız demektir.
 3. Zayıflamak için en etkili zayıflama çayı sizin seçtiğiniz mi? Doğru yanıtı bulmanın bir yolu var. Normalden daha çok terliyor musunuz? Ve tuvalete normalden daha mı çok çıkıyorsunuz? Etkili bir zayıflama çayı metabolizmanızı çalıştıracağından, daha çok terlemenize ve tuvalete daha sık çıkmanıza sebep olur.
 4. Etkili bir zayıflama çayı kan basıncınızı dengede tutar. Tansiyon sorunu yaşamazsınız.
 5. Aynı şekilde, kan şekerinizi de dengede tutar.
 6. Zayıflama çayları ile ilgili olarak en riskli şeylerden biri, bu çaylardaki kafein miktarıdır. Etkili bir zayıflama çayı gerginliğiniz alır ve rahatlamanızı sağlar. Eğer seçtiğiniz zayıflama çayını içtikten sonra gerginlik hissediyorsanız, yanlış seçim yapmışsınız demektir. O çayda çok fazla kafein var, hemen bırakın.
 7. Bitki çaylarının cildinize olumlu etki etmesi uzun sürmez. Eğer etkiliyse tabii ki… En etkili zayıflama çayı benim seçtiğim mi diye merak ediyorsanız, aynaya bakın. Cildiniz sağlıklı mı? Yoksa kuru ve pul pul mu? Hele ki dökülme varsa, tehlike çanları çalıyor demektir.
 8. İçtiğiniz zayıflama çayı yarım saat içinde enerji seviyenizi yükseltmeli. Enerji seviyeniz yüksek olursa motivasyonunuz da olur ve aktifleştiğinizi görürsünüz. Daha çok hareket, daha çok egzersiz, daha hızlı zayıflama demektir. Zayıflama çaylarının bu kadar etkili olmasının bir sebebi de budur.
 9. Zayıflamanıza yardımcı olmak dışında, başka sağlık ve fitness faydaları da olmalı. Eğer sırf zayıflamaya yönelik bir çay olarak lanse ediliyorsa, işe yaramaz. Bizden söylemesi.
 10. Bitkisel zayıflama çayları genelde düşünüldüğünün aksine çok tatlı veya çok acı değildir. Çünkü, tadında dengeyi sağlayacak başka bitkilerle karıştırılarak üretilir. Çok tatlı veya çok acı olması dengesiz bir bitkisel karışım olduğu anlamına gelir. Hemen vazgeçin.
 11. Etkili bir zayıflama çayının iştahınızı kesmesi normaldir. Ancak iştahınızı tamamen yok etmesi ve yiyeceklere düşmanlık duymanıza neden olması çok sağlıksızdır. Bu tarz bir çay içiyorsanız hemen bırakın ve hatta bir sindirim sistemi uzmanına görünün.
 12. Zayıflama çayları birdenbire çok kilo vermenize sebep olmamalı. Zayıflama süreciniz yavaş olmalı. Birdenbire onlarca kilo verirseniz, organlarınız doğru çalışmıyor ve içtiğiniz zayıflama çayı dengenizi bozuyor demektir.

Zayıflama Çayları – En Etkili Zayıflama Çayı Nasıl Seçilir?

Bu 12 maddeyi aklınızda bulundurun ve zayıflama çayları ile dolu bir market rafı gördüğünüzde hatırlayın. En etkili zayıflama çayı hiç ummadığınız bir paketin altında olabilir.

Zayıflama Çayları – En Etkili Zayıflama Çayı Nasıl Seçilir?Zayıflama Çayları – En Etkili Zayıflama Çayı Nasıl Seçilir?

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

2 Yorumlar

 1. Özellikle Oolong çayı bu aralar çok konuşuluyor. İstanbul’da bulamadım. Yalnız yazınız harika, artık neye bakmam gerektiğini biliyorum. Kan şekerim düştüğü zaman daha dikkatli olmam gerektiğini öğrendim. Elinize sağlık.

  Cevap Yazın
  • Oolong ile ilgili bir yazı yazalım o zaman :) Ama önce bir uzmandan görüş almak isteriz.
   Kan şekeriniz çok sık düşüyorsa, başka sebepleri de olabilir. Bir doktora danışmanızı tavsiye ederim.
   Ve güzel sözleriniz için çok teşekkürler.

   Cevap Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz