Zayıflama Diyetleri – Diyet İçecekler İle Diyet Olur mu?

İşte, zayıflamak için diyet yapan herkesin en az bir kez düştüğü bir tuzak. Zayıflama diyetleri açısından kötü kalpli bir düşman. Zayıflama yöntemleri arasında sayılan koca bir yalan. Diyete başladığımız anda rotayı diyet içeceklere çeviriyoruz. Bunun hızlı zayıflama yöntemleri arasında olduğunu sanıyoruz. Bu içeceklerin neredeyse sıfır kalori olması ve yağ barındırmaması bizi cezbediyor.

Peki ama diyet içecekler, zayıflama diyetleri için neden büyük bir tuzak olarak görülüyor? Bu içecekler gerçekten de göbek eritmeye yardımcı mı? Ve acaba sağlığımız açısından ne ifade ediyorlar? Göbek eritme kadar, olayın sağlık kısmı da önemli. Çünkü gerçek hedefimiz, sağlıklı zayıflama.

Zayıflama Diyetleri   Diyet İçecekler İle Diyet Olur mu?

Diyet içeceklerin kaloriden ve yağdan arındırılmış olması onları masum kılmıyor. Çünkü bu içeceklerin çoğunda, sağlığımızı olumsuz etkileyen kimyasal tatlandırıcılar var. Örneğin, sakarinin kanserojen olduğu biliniyor. Diğer tatlandırıcılardan aspartam ve suklaroz ise kan şekerinin aniden yükselmesine sebep oluyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün konu hakkında pek çok raporu var.

Kimyasal tatlandırıcılar, vücudumuzu kandırıyor. Tükettiğimiz içecekle (veya diyet yiyecekle) vücudumuza şeker girmiyor, ancak tatlandırıcılar vücuda şeker almış hissini veriyor. Vücudumuzu kandırmış oluyoruz. Ve zayıflamak için diyet yapan herkesin nefret ettiği durum ortaya çıkıyor: Daha çok acıkıyoruz!

Zayıflamak için uyguladığınız diyet programı hangisi olursa olsun, diyet içeceklerden kesinlikle kopun. Aksi takdirde, zayıflama diyetleri size hiçbir fayda sağlamaz. Şu 4 püf noktasını uygularsanız, kopuş süreciniz daha hızlı ilerleyecektir:

 

  1. Normal içeceklere yönelin. Kalori hesabınızı ona göre yapın. Kansorejenleri vücudunuza davet etmekten bin kat daha iyidir.
  2. Maden suyu ve doğal aromalı suları tercih edin. Özellikle dışarıda yemek yediğinizde. Perrier ve Pellegrino mineral açısından zengin ürünler sunuyor. Sitrus ile zenginleştirilmiş bu seçeneklerde kalori yok. Yapay tatlandırıcı hiç yok!
  3. Yarım bardak meyve suyu ve yarım bardak soda ile enfes bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu aslında bir taşla iki kuş vurmak gibi. Hazırladığınız içecek hem sevdiğiniz meyvenin aromasını taşır hem de farklı faydaları olan sodayı diyetinize sokmuş olursunuz. (Bu formülü ayran ile de deneyebilirsiniz. Yarım bardak ayran ve yarım bardak soda, birlikte harikalar yaratır.)
  4. Bitkisel çayların diyet programlarına katkısını biliyorsunuz. Peki çayınızı buzlu denediniz mi? Özellikle sitrus, limon ve diğer turunçgilleri içeren bitkisel çay karışımları, diyet içeceklere ve pek çoğumuzun kolayca yenik düştüğü kolalı içeceklere harika bir alternatiftir.

 

Kolalı içecekler diyet programınızı tehdit ediyor olabilir. Yalnız değilsiniz. Bu içeceklere bağımlılık her geçen gün artıyor. Bununla mücadele etmenin en etkili yöntemleri ise yukarıdaki 4 tüyo.

Zayıflama diyetleri birkaç basit kural üstüne kurulu ve şu kadarcık kurala da uymayacaksak, hiç diyet yapmayalım daha iyi. Zayıflamak için diyet yapanlar, yukarıdaki 4 tüyoyu hem diyet içeceklerden kopmak hem asitli içeceklere olan bağımlılığını dizginlemek için mutlaka uygulamalı. Unutmayın ki, diyet içecekler asla zayıflama yöntemleri arasında değildir. 

Zayıflama Diyetleri   Diyet İçecekler İle Diyet Olur mu?Zayıflama Diyetleri   Diyet İçecekler İle Diyet Olur mu?

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz