Zayıflama Hareketleri – 2 En Etkili Zayıflama Yöntemi

Zorlamayan zayıflama hareketlerini günlük rutininize katmak için 2 şey lazım: Birincisi, “çenemi değil, vücudumu çalıştırmalıyım” felsefesini kabul etmek.

İkincisi, sabah ilk iş sadece 10 dakika spor yapmak. Bu ikisi gerçekten de çok etkili birer zayıflama yöntemi. Ama nedense neredeyse hepimiz bunları es geçiyoruz.

Zayıflamak çok mu zor? Zayıflama hareketleri canınızı mı yakıyor? Zayıflamak için gerçekten de karmaşık yollara mı sapmak gerekiyor? En etkili zayıflama yöntemi nedir?

Hepimizin ortak bir özelliği var. Bazı şeyleri olduğundan daha karışık bir hale getirmeye bayılıyoruz. Bazı zayıflama uzmanları da bizim bu yönümüzden besleniyorlar. Çünkü kafamız karıştıkça onların “mucize metod”larına daha çok yöneliyoruz.

Oysa zayıflamak düşündüğümüz kadar zor değil. Ne kavram ne de süreç olarak… Temelde genel kabul gören tek bir kural var ve bu kural çok basit: Vücudumuza giren kaloriden fazlasını yakmamız gerekiyor. Bunun için zayıflama hareketleri hemen imdadımıza koşuyor.

Ama biz bu kuralı duymazdan geliyoruz. Çünkü… “hayır, hiçbir şey bu kadar basit olamaz!”

İşte en basit, en kolay zayıflama yöntemleri. Bunlar sayesinde, zayıflama hareketleri size eskisi kadar zor gelmeyecek. Paylaşacağımız yöntemlerin birkaçını uygulamak iyi bir başlangıç olabilir. Özellikle hızlı bir şekilde kendinizi hazırlamanız gereken bir etkinlik varsa. Belki bir düğün, belki eski sınıf arkadaşlarıyla buluşma, plajda bir gün veya heyecanlı bir randevu Zayıflama Hareketleri – 2 En Etkili Zayıflama Yöntemi

Zayıflama Hareketleri İle İlgili, 1. Etkili Zayıflama Yöntemi –

Çeneni Değil, Vücudunu Çalıştır

Zayıflama hareketleri denince üşengeçlik gardını kaldıranlar sadece biz değiliz. Amerikalılar’ın da bizden farkı yok. Amerika’da son zamanların popüler fitness felsefesi, “Work Your Body, Not Your Mouth”, yani “Çeneni Değil, Vücudunu Çalıştır”. Hepimizin hemen uygulamaya koyması gereken bir felsefe.

Gerçek şu ki, kendisine bir hedef belirleyenler, mesela zayıflamak istiyorum diyenler, konuşmayı çok seviyor. Bunun sebebi, koyduğumuz hedeflerin beynimizi sinyal yağmuru altında bırakması. Kısacası, çenemize vuruyor Zayıflama Hareketleri – 2 En Etkili Zayıflama Yöntemi

Zayıflamak istiyorum diyenlerimizin konuşarak kalori yakamadığımızı hatırlaması gerekiyor. Kalori yakmak için çenemizi değil vücudumuzu çalıştırmamız gerekiyor. Çünkü zayıflamak için bilinen en büyük sır, en etkili zayıflama yöntemi egzersiz yapmak.

Gerçekten çok basit bir denklemden bahsediyoruz: Vücudunuza giren kaloriden daha fazlasını yakmak için hareket etmeniz gerekiyor. Yani bu noktada, zayıflama hareketleri kaçınılmaz. Ancak çoğumuz egzersiz yapmaktan hiç hoşlanmıyoruz. Egzersiz sürelerimiz uzadıkça hareket etmenin her türlüsünden nefret etmeye başlıyoruz.

İşe, “çeneni değil, vücudunu çalıştır” felsefesiyle başlayabilirsiniz. Bunu başka birinden duymaya ihtiyacınız varsa, o kişiye yazımızı okutun. Belki yüzünüze “çeneni değil, vücudunu çalıştır” deme cesaretini bulur!

 Zayıflama Hareketleri – 2 En Etkili Zayıflama Yöntemi

Zayıflama Hareketleri İle İlgili 2. Etkili Zayıflama Yöntemi –

Sabah İlk İşin Spor Olsun

Egzersiz yaparak zayıflamanın basit yolları da var. Bildiğiniz en basit zayıflama hareketleri ile başlayın.

Günde sadece 10 dakika egzersiz yaparak, 30 dakika – 1 saat arası egzersiz yapan pek çok insandan daha iyi sonuç alabilirsiniz. İşin sırrı, sabah yapacağınızın ilk şeyin egzersiz olması. Hiçbir şey yemeden veya içmeden, hemen! Sadece, zayıflama hareketleri öncesinde, sırasında ve sonrasında 250 mililitre su içmeniz gerekiyor.

Eğer motive olmak için işin bilimsel kısmını bilmeye ihtiyaç duyanlardansanız, sizi hemen rahatlatalım. Sabah ilk iş ve 250 ml su eşliğinde yapılan egzersizin sırrı şuradan geliyor: Sabah hiçbir şey yemeden yapılan spor, vücutta birikmiş glükojeni yakıyor. Glükojen, karaciğer ve diğer dokularda biriken, nişastaya benzeyen, kendi kendine erimeyen bir madde. Bir önceki gecenin son yemeğinden vücudumuzun biriktirdiği enerji fazlasının ta kendisi.

Kahvaltı ettiğimizde, akşamdan kalma glükojenin üstüne bir de fazladan enerji (yani kalori) biniyor. Eğer zayıflama hareketlerine kahvaltıdan önce başlarsanız, akşamdan kalmaların üstüne bir de kahvaltıda kalori bindirmemiş olursunuz. En güzeli ise, akşamdan kalma glükojen sayesinde sabah egzersizlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Çünkü vücudun yakmak için ihtiyaç duyduğu yakıtı bu glükojen birikintisi sağlar.

İşte güne zayıflama hareketleri ile başlamak için atacağınız adımlar:

  1. Uyanır uyanmaz 250 mililitre ılık su için.

  2. Lavaboya gidin ve sabaha kadar vücudunuzda birikmiş olan toksinleri atın.

  3. 1-2 dakika kadar evin içinde yürüyerek ve arada esneme hareketleri yaparak ısının.

  4. Sonraki 10 dakika boyunca daha hızlı hareket etmeye başlayın ve kalp ritminizin hızlanmasını sağlayın (Buradaki en önemli nokta, 10 dakika boyunca hiç durmadan hareket etmeniz; tabii kalbiniz aşırı hızlanmadığı sürece).

10 dakika boyunca yapacağınız zayıflama hareketleri tamamen sizin seçiminize kalmış. Evin içinde yürüyebilirsiniz. Veya koşabilirsiniz. En etkili yöntem ise 3 veya daha fazla farklı zayıflama hareketini bir arada yapmak.

Örneğin birkaç şınavla başlayıp sonra zıplama ile devam edebilir, çömelme hareketlerini karışıma katabilir ve sonra koşarak bitirebilirsiniz. Sadece şuna dikkat edin: Aralarda durmayın, sadece biraz yavaşlayın. Eğer mola vermeniz ve zayıflama hareketleri arasında ritminizi yavaşlatmanız gerekirse, 1 dakika kadar yavaş tempoyla yürüyün.

10 dakikalık seansınız bittiğinde rahat bir nefes alın, birkaç yudum su için ve hafif esneme hareketleri ile egzersiz rutininizi bitirin.

Bu 10 dakikalık, basit zayıflama hareketlerinden oluşan seansın ne kadar faydalı olduğunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Sizi zorlamayan zayıflama hareketleri yapmış olacaksınız. Bu da aslında egzersiz yapmanın o kadar da zor olmadığını size gösterecek. Birkaç hafta içinde kilo verip forma gireceksiniz.

Tabii bunu diğer temel zayıflama yöntemleri ile uygularsanız ve zayıflama hareketlerini sabah kahvaltısından önce yaparsanız.

Zayıflama Hareketleri – 2 En Etkili Zayıflama YöntemiZayıflama Hareketleri – 2 En Etkili Zayıflama Yöntemi

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz