Zayıflama Hareketleri – Her Yerde Yapabileceğiniz 3 Zayıflama Hareketi

Bu zayıflama hareketleri hayat kurtarıyor. Nasıl mı? Hem sağlıklı zayıflama hem hızlı zayıflama için birtakım egzersiz hareketlerini günlük rutininize eklemelisiniz. Bu kolay zayıflama hareketleri hem ömrünüzü uzatır hem de hayat kalitenizi artırır.

Aslında çoğumuz niçin egzersiz yapmamız gerektiğini biliyoruz:

. Sağlıklı olmak istiyoruz,

. İyi görünmek istiyoruz.

Peki yapmamız gerekeni yapıyor muyuz?

Günümüzü bu kadar yoğun yaşarken egzersize vakit ayırmak ve egzersiz yapacağımız yeri bulmak tam anlamıyla bir mücadele gerektiriyor. Herkes spor salonu olan rüya gibi plazalarda çalışmıyor. Herkesin evinde zayıflama aletleri için fazladan bir oda yok.

Özellikle iş hayatında ve sosyal yaşamda büyük beklentileriniz varsa, bu beklentileri nasıl gerçekleştiririm diye kafa patlatmayı bırakıp biraz da bedeninize bakmanız lazım. Çünkü, fit olmak zorundasınız.

Ev hayatınızda dengeleri oturtmanın yolu da fit olmaktan geçiyor. Beden, ruh ve zihin dengenizi sağlamanız lazım. Yoksa, “öylesine yaşanan” bir hayat mı istiyorsunuz?

Özetle, egzersiz yapmanın bir yolunu bulmak lazım.

İşte, her yerde yapabileceğiniz bu 3 kolay egzersiz sizin için bir başlangıç noktası olacak. Hatta bu zayıflama hareketleri, sizin için birer çıkış noktası. Yeter ki başlayın!

 Zayıflama Hareketleri – Her Yerde Yapabileceğiniz 3 Zayıflama Hareketi

1 – POPO KALDIRMA (KÖPRÜ)

Butt lift (popo kaldırma) lafını duyduğunuzda aklınıza ilk gelen nedir? Büyük ihtimalle, bunun bir plastik cerrahi yöntemi olduğunu düşünürsünüz, öyle değil mi? Oysa bu, hiçbir bıçak darbesi gerektirmeyen çok basit bir egzersiz. Poponuzu şekle sokmak için harika bir yöntem.

 • Ayak tabanlarınız yere yapışık şekilde sırtüstü uzanın.
 • Bacaklarınızı dizden kırın.
 • Ellerinizi avuçlarınız yere gelecek şekilde vücudunuzun iki yanına yerleştirin.
 • Ayaklarınızdan güç alarak vücudunuzu havaya kaldırın.
 • Aynı anda karın kaslarınızı ve poponuzu sıkın.
 • Sonra kendinizi yere bırakın.

Bu hareketi 5 – 10 kez yapabilirsiniz.

 

2 – ÇÖMELME

Eğer bu basit hareketi günlük rutininize dahil etmeyecek kadar üşengeçseniz, boşuna diyet falan yapmayın. Doğru zayıflama hareketleri ile desteklenmemiş bir diyet, size vücudunuzdaki sarkmalar olarak geri dönecektir.

Çömelme hareketi, popoyu, kiriş kaslarını ve kuadrisepleri çalıştırır. Bu hareket için bir sandalye kullanabilirsiniz. Tamamen isteğe bağlı!

 • Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın.
 • Parmak uçlarınız gergin bir şekilde ileriye bakıyor olmalı. Ayaklarınızın yere sağlam basması bu harekette çok önemli.
 • Sanki bir sandalyeye oturacakmışsınız gibi dizlerinizden kırarak arkaya doğru eğilin. Dizleriniz ve ayak parmaklarınız aynı hizada olacak şekilde 5’e kadar sayın.
 • Bu arada, karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuzun üst kısmını dik tutun.

Bu hareket de 5 – 10 kez tekrarlanabilir.

Bu hareketin püf noktası, poponuz sandalye hizasına geldiğinde tüm vücut ağırlığınızı topuklarınıza vermeniz.

 

3 – ŞINAV

Bir klasik. Kollarınız ve göğüs kaslarınız için uygulayabileceğiniz en iyi egzersiz. Pek çoğumuz parmak uçlarımızda şınav çekebilecek kadar güçlü değiliz. Ancak bu bir bahane değil. Dizlerinizin üzerinde de şınav çekebilirsiniz. Sadece, kollarınızın vücudunuza yapışık olduğundan ve sırtınızın dümdüz durduğundan emin olun.

 

Bu zayıflama hareketleri istediğiniz zaman istediğiniz yerde yapabileceğiniz kadar kolay.

Peki egzersiz hareketleri hakkındaki en güzel şey ne biliyor musunuz? Kümülatif olmaları. Yani, yaptığınız her bir egzersizin vücudunuza katlanarak artan faydası var. 5 dakika, 10 dakika, veya 1 saat yapmanız sonucu değiştirmiyor. Hiçbir egzersiz hareketi boşa gitmiyor.

5 dakikanız mı var? Popo kaldırma hareketi yapın. Sonraki 5 dakikalık molanızda çömelme hareketini deneyin. Akşam yatmadan önce 10 dakika şınav çekin. Böylece 20 dakika egzersiz yapmış olacaksınız. 20 dakikayı set olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Onlarca çeşit zayıflama hareketleri arasından size en çok uyanı seçin ve uygulayın. (7 günlük egzersiz planımızı gördünüz mü? Hemen başlamak için tıklayın.)

Zayıflama Hareketleri – Her Yerde Yapabileceğiniz 3 Zayıflama Hareketi Zayıflama Hareketleri – Her Yerde Yapabileceğiniz 3 Zayıflama Hareketi

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

7 Yorumlar

 1. kalcalari,basenleri zayiflatmak icin ne yapmali?

  Cevap Yazın
  • Kalça ve basenler için bir egzersiz paketi hazırlıyoruz. Yakında sitemizde yayınlayacağız. Takipte kalın.

   Cevap Yazın
 2. harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Cevap Yazın
 3. zayıflamak ıstıyom

  Cevap Yazın
 4. ben doğum yapalı 2 yıl oldu aldıgım kiloları veremiyorum ne tür hareketler yapabilirim

  Cevap Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz