Zayıflama Yöntemleri – Neden Kilo Veremiyorum?

Zayıflama yöntemleri hakkında artık daha çok şey biliyorsunuz. Planlar, diyetler, listeler, egzersizler fitolmak.com’da, elinizin altında.

Gerekli araştırmayı yaptınız. Zayıflamak için plan yaptınız, bir diyet programı seçtiniz, bir diyet listesi oluşturdunuz ve kendinize uygun zayıflama hareketleri seçerek egzersiz programı bile hazırladınız. Ancak zayıflamak için bunlar bile yeterli değil.

Elbette ki tüm bunlar gerekli motivasyona sahip olduğunuzu gösterir ve büyük birer adımdır. Ancak atılması gereken bir adım daha var: Zayıflama sürecinizi sabote eden 3 ana sebebi bulmak ve yok etmek. Bu 3’lü hemen herkes için aynıdır ve zayıflamak istiyorum diyen herkesin karşısına er ya da geç çıkar.

Zayıflama Yöntemleri   Neden Kilo Veremiyorum?

İşte 3 meşhur diyet sabotajcısını durdurmanın yolları:

 

1 – Arkadaşlar ve Aile

Maalesef en sevdiklerimiz ve iyiliğimizi en çok isteyenler bazen bize en büyük kötülüğü yapabiliyor.

Bebeklikten itibaren zorla yemek yedirilen bir milletiz. Mutfak kültürümüz çok geniş ve sosyalleşmek deyince aklımıza yemek geliyor. Örneğin, ailecek bir araya gelip sosyalleştiğimiz saatlerin çoğu sofrada geçiyor. Arkadaşlarla dışarı çıkılacaksa, egzersiz dolu bir aktivite yerine yemeğe çıkmak tercih ediliyor. İş yeri aktiviteleri de hep “şirketin yemeği var” tadında.

Zayıflamak için sosyal ortamınızdan geri kalmanız gerekmiyor. Sadece bazı anlarda “hayır” demeyi bilin. Sizi sevenler eski tombul ve obur sizi özlüyor olabilir. Ama siz zayıflamak istiyorsunuz ve buna uyum sağlamak zorundalar. Annenizin tabağınıza koyduğu fazladan börek dilimini yemeyin. Arkadaşınızın “paylaşalım mı?” diye sorduğu pizzayı geri çevirin. İş yerindekiler tabağınızdaki sebzelere tuhaf tuhaf baksınlar; hiç umrunuzda olmasın.

Gerekiyorsa arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşup destek isteyin. Sizin durumu ne kadar ciddiye aldığınızı gördüklerinde, şakayla karışık yemek dayatmalarını keseceklerdir.

 

2 – Kalitesiz Uyku

Uygulamaya başladığınız zayıflama yöntemleri ne kadar güçlü olursa olsun, zayıflamak için harcadığınız çaba her an bir sabotaja kurban gidebilir. Uykusuz geçen bir gece bilinen en tehlikeli sabotajcılardandır. Çünkü uykusuzluğun yarattığı kafa karışıklığı yeme düzeninizi bozar ve uykusuzluk yüzünden hissettiğiniz stres ise kaslarınıza etki eder.

Kalitesiz uykunun pek çok sebebi var. Örneğin, uyku apnesi özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımız için büyük sorun. Bütün gün soluduğumuz havadan tutun da beslenme düzensizliğinden iş stresine, evi idare edeceğim diye girdiğiniz stresten aşk ve evlilikteki gergin anlara kadar hemen her şey apneye sebep olabiliyor.

Ve tabii bir de alkol. Uykusuz gecelerin en büyük sorumlusu. Buna kafein, sigara ve kırmızı eti de ekleyelim.

Zayıflamak için kaliteli uykuya, kaliteli uyku için ise hayatınızdaki olumsuz şeyleri biraz olsun azaltmaya ihtiyacınız var. Ayrıca rahatlatıcı bir şekilde dizayn edilmiş bir yatak odası, belki biraz Feng Shui numaralarıyla yapılmış bir dekorasyon uyku kalitenizi artırır.

Çok zahmete girmenize de gerek yok. İyi bir yatak ve ortopedik yastıklar ile kalitesiz uyku sorununu kökten çözebilirsiniz.

 

3 – Hareket Eksikliği

Zayıflamak istiyorum demeyi herkes bilir. Herkes bunun için motivasyonu olduğunu söyleyebilir. Ama iş hareket etmeye gelince işler değişir. Sitemizde, hayat tarzınıza uygun, çok kolay ve her yerde uygulanabilir zayıflama hareketleri var. Hem de onlarca. Peki kaç tanesini yaptınız? Kaç egzersizi denediniz? Kaçını ciddiye aldınız?

Zayıflamak istiyorum dediğinizde ciddiye alınmak istiyorsanız, biraz olsun çaba harcayın. Planladınız, diyet de yapıyorsunuz, ama hiç hareket etmiyorsunuz. O zaman, zayıflamayı unutun.

7 Günlük Egzersiz Programı için buraya tıklayın.

Çok kolay zayıflama hareketleri için buraya tıklayın.

Ve gün içinde olabildiğince çok hareket edin. Merdiven çıkın, yürüyün, dans edin, ofiste veya evin içinde dolaşın.

 

Bu 3 sabotajcının farkına varıp onları durdurduktan sonra göreceksiniz ki, zayıflama yöntemleri artık daha hızlı bir şekilde işinize yarıyor. 

Zayıflama Yöntemleri   Neden Kilo Veremiyorum?Zayıflama Yöntemleri   Neden Kilo Veremiyorum?

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

1 Yorum

  1. 16 yasındayım 1.75 boyundayım bel kısmım 86 altı ne kadar kilo vermeliyim

    Cevap Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz