Zayıflama Yöntemleri – Su içerek Zayıflama Yöntemi

Zayıflama yöntemleri arasında en bilinenlerden biri, bol bol su içmek. Bu şekilde söyleyince biraz sıkıcı geliyor, değil mi?

Normalde en iyi bildiklerimizden biri, çünkü bunu çok sık duyuyoruz. Su içerek zayıflama konusu hep en çok konuşulanlar arasında. Peki bu işin püf noktalarını biliyor muyuz?

Olay zayıflamak ise, zayıflamak istiyorum diyorsanız (veya kilo vermek, ki nasıl söylediğimizin çok da önemi yok aslında), su sahip olduğumuz en güçlü silahlardan biri. Bu 1 numaralı doğal silahı günlük hayatınıza doğru bir şekilde sokarsanız, hızlı zayıflama yöntemleri arasında niçin en çok uygulananlardan biri olduğunu göreceksiniz.

Zayıflama Yöntemleri  Su içerek Zayıflama Yöntemi

Şu kuralı unutmayın: Normalde her yetişkinin günde 6 – 8 bardak su içmesi lazım. Su içerek zayıflamayı mümkün kılmak için ise aynı yetişkinin günde 8 – 10 bardak su içmesi gerekiyor.

Eğer su içmeyi henüz alışkanlık haline getirmemişseniz, bu miktarlar sizi ürkütecek. Ama unutmayın ki her işin bir kolayı var. Şu 7 tüyoyu uygulayarak, zayıflamak için gereken miktarda suyu kolayca, uyguladığınız diyet listesi içine katabilirsiniz:

 

 1. Mutfak tezgahınızın üstünde su dolu bir şişe veya sürahi bulundurun. Şık, göze çarpan, davetkar bir şişe veya sürahi! Mutfağa girdiğiniz anda dikkatinizi çekmeli. Paşabahçe koleksiyonundan kana ve karaflar, bu tüyo için biçilmiş kaftan.
 2. Yemeklerden ve mini atıştırmalardan önce mutlaka 1 bardak su için. Biraz olsun tok hissetmenizi sağlar ve böylece kendinizi yemeğe kaptırmazsınız. Yemek sırasında önerilen miktar ise 3 bardak.
 3. Büyük çantalar, hobolar falan modayken bundan yararlanın. Yanınızda mutlaka su taşıyın. Pet şişe karizmanızı bozar diye korkuyorsanız, şık bir matara alabilirsiniz.
 4. Dışarda yediğinizde, özellikle glukozlu içecekler yerine su tercih edin. Çoğu restoranda su servisi yemekten önce yapılır. Böylece su içmeyi garantilemiş olursunuz ve 2 numaralı tüyomuz da aynı anda devrede olur. Bu arada, cola, şarap ve biranın bir bardağı 80 – 130 kalori arasında. Su ise 0 kalori!
 5. Sabah uyandığınızda yapacağınız ilk iş bir bardak su içmek olmalı. Evet, bu da bildiğiniz ama uygulamaya üşendiğiniz tüyolardan.
 6. Bazı insan suyun kokusunu ve tadını sevmez. Bu konuda özellikle diyet yaparken huysuz olduğumuzu biliyor muydunuz? Suyunuza biraz limon, misket limonu veya bir dilim ekşi yeşil elma eklemek bu sorunu kökten çözer.
 7. Soğuk su daha lezzetlidir. Oda sıcaklığındaki suyun daha sağlıklı olduğu ise şehir efsanesidir. Lezzetli olanın peşinden gidin. Suyu sevdiğiniz şekliyle için.

Diyetiniz sadece ne yediğiniz değildir; aynı zamanda ne içtiğinizdir. Vücudumuzun %70’i sudan oluşuyor ve en küçük hücrelerimiz bile işlevini yerine getirebilmek için suya ihtiyaç duyuyor.

Diyetinizin önemli bir parçası olan vitamin ve minerallerin çözünebilmesi için de suya ihtiyaç var.

Fazla bilimsel detaya girmeye gerek yok. Şu tek cümle, zayıflamak için neden su içmeniz gerektiğini açıklayacak: Vücudumuz fazla yağları ve zararlı toksinleri, terleyerek ve idrar yoluyla dışarıya atıyor.

 

 • Günde 6 – 8 bardak su içerek, yağlara ve toksinlere çıkış yolunu göstermiş oluyoruz.
 • 8 – 10 bardak su içtiğimizde ise, yağları ve toksinleri bir an önce çıkıp gitsinler diye zorlamış oluyoruz.

 

Ve unutmadan… Acıktığımızı sandığımız çoğu kez aslında sadece susamış oluyoruz. Acıktığımızda ve susadığımızda vücudumuz beynimize aynı sinyalleri gönderiyor. Sinyallerin karışması ihtimali çok yüksek. Sinyaller karıştığında ise 1 bardak su içeceğimize kocaman bir kek dilimini mideye indiriyoruz. Burada, ilginç bir durum ortaya çıkıyor: Çok su içen insanlar az atıştırıyor, çünkü öğün arası kek dilimleri ve poğaçalar, börekler, şekerler yerini suya bırakıyor.

Su içerek zayıflamanın bir kuralını daha hatırlayalım. Bu kural, eğer kahve içiyorsanız mutlaka uygulamanız gereken bir kural. Her bir fincan kahve ile beraber mutlaka 2 bardak su için. Kahve kendi başına diyetinizin düşmanı değildir. Ancak, vücudun susamasına sebep olur. 2 bardak su içerek, kahvenin metabolizmayı yavaşlatan zararlı etkilerinden kurtulabilirsiniz. Böylece kahveyi tümden bırakmanız gerekmez.

Zayıflama yöntemleri arasında su içmek artık en sıkıcısı değil. Çünkü su içerek zayıflamayı eğlenceli hale getirecek tüyoları artık biliyorsunuz Zayıflama Yöntemleri  Su içerek Zayıflama Yöntemi Üstelik, hızlı zayıflama yöntemleri arasında en basitinin neden su içmek olduğunu da!

Zayıflama Yöntemleri  Su içerek Zayıflama YöntemiZayıflama Yöntemleri  Su içerek Zayıflama Yöntemi

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz