Zayıflamak için 15 Yöntem – Günde 500 Kaloriden Nasıl Kurtulursunuz?

Zayıflamak için uyguladığınız diyet programı hangisi olursa olsun, günlük kalori miktarı hep dikkat etmeniz gerekenler arasında olacak.

Büyük zahmetlere girmeden haftada 450 gram verebilirsiniz. Bilmeniz gereken tek şey, 450 gramın 3500 kaloriye eşit olduğu. Başlangıç için günde 500 kaloriyi beslenme rutininizden çıkarırsanız, haftada 450 gramı kesin verirsiniz. Daha fazla kilo vermek için ise bir diyet listesi ve kolay egzersiz içeren zayıflama hareketleri yardımınıza koşacak.

Zayıflamak için 15 Yöntem – Günde 500 Kaloriden Nasıl Kurtulursunuz?

Şimdilik günlük beslenmenizden 500 kaloriyi keserek başlayabilirsiniz. İşte bunun için 15 basit ipucu:

 

 1. Kahvenize krema veya tam yağlı süt koymayın. Kaymağı ve yağı alınmış süt kullanın. Her kupada 50 kalori az alacaksınız.
 2. Kullandığımız zeytinyağlar pek çok işlemden geçiyor. Doğal olanlar ile aynı kefeye koymayın. Her porsiyon için 1 tatlı kaşığı zeytinyağ kullanın. Yani 4 kişilik bir yemeğe 4 tatlı kaşığından fazlasını koymayın. Yağ yerine baharatlar ile çeşnilendirin. 100 kalori burdan yaktınız.
 3. Gazlı içecekler yerine limon, misket limon, nane ile zenginleştirilmiş su için. Sırf bu şekilde 200 kalori yaktınız.
 4. Fast food restoranlarında satılan ortalama bir hamburger 460 kaloriye denk geliyor. Izgara tavuk ile zenginleştirilmiş bir porsiyon salata ise 100 kalori. Seçiminizi yapın Zayıflamak için 15 Yöntem – Günde 500 Kaloriden Nasıl Kurtulursunuz?
 5. Geri çevirdiğiniz her bir patates kızartması porsiyonundan kazancınız 300 kalori. Almadığınız kaloriyi vermek zorunda değilsiniz!
 6. 1 kap taze mısır 80 kaloriye eşit. Aynı miktardaki mısır kavanoza konup işlemden geçirildiğinden ise kalorisi 2 katına çıkıyor.
 7. Krem peynir ve labne pek çok diyet listesinde yer alıyor. Yağ oranı düşürülmüş olanları tercih ederseniz, 1 dilim krem peynirli ekmekte 90 kalori daha az almış olursunuz.
 8. Mayonez yerine hardal kullanın. Her 1 yemek kaşığında 80 kalori kazanırsınız.
 9. Patates kızartmasından kopamıyorsanız, “French fries” yerine “elma patates” tercih edin. Çünkü French fries daha çok yağ çekiyor. Her porsiyonda 50 kalori daha az alacaksınız.
 10. Normal yürüyüş temponuzdan birazcık daha yüksek bir tempoyla, 30 dakika yürüyüş yaptığınızda 360 kalori yakarsınız.
 11. 1,5 kilometre bisiklete binerseniz yine 360 kalori yakarsınız.
 12. 1 saat yüzerseniz en az 510 kalori yakarsınız. Vücudumuzun suya gösterdiği direnç sayesinde daha çok efor sarfediyoruz ve diğer sporlara göre yüzmede daha da çok kalori harcıyoruz.
 13. Ev işleri, bahçe işleri, etrafı şöyle bir toparlamak eğer 1 saat boyunca tempolu bir şekilde devam ederseniz, 360 kalori yakmanızı sağlıyor.
 14. Televizyon karşısında atıştırmayı sevenler, her gün 288 kalori fazladan alıyor.
 15. Zayıflamak için kullanabileceğiniz en eğlenceli kilo verme yöntemleri arasında biri son zamanlarda çok popüler: Dans edin! 15 dakika dans, 400 kalori yakıyor.      
Zayıflamak için 15 Yöntem – Günde 500 Kaloriden Nasıl Kurtulursunuz?Zayıflamak için 15 Yöntem – Günde 500 Kaloriden Nasıl Kurtulursunuz?

Yazar: fitolmak.com

Bu yazıyı paylaşın:

3 Yorumlar

 1. su anda okuyorum insallah işe yarar

  Cevap Yazın
 2. Bugün 2 saat 10 dakika yürüdüm bazı aralarda koştum. Telefonun hesaplamasına göre 500 kalori yaktım. Fakat sizin dediğinize göre ben şuan en az 1000 yakmışım. Hangisi doğru ?

  Cevap Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2012-2019 FitOlmak.com Tüm Hakları Saklıdır ve Kopyalanamaz